Комунальне підприємство "Ковельводоканал" Ковельської міської ради
Про нас
Сторінка споживача
Нормативна база



Варто знати

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ВОДУ.

Вода — сама звична і проста речовина на планеті Земля. Щорічно 22.03 світ відзначає день водних ресурсів. Це маловідоме свято було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН для того, щоб нагадати всім людям про важливість цієї речовини. Здається, що нічого нового ми вже не дізнаємося про воду, проте вона таїть в собі ще мільйони загадок, вчені кожен день відкривають цікаві і невідомі факти про неї.
Вода — безбарвна рідина — покриває понад 70% земної кулі (з яких тільки 2-3% є питною водою), а її вік близько 4,5 мільярдів років. Фактично кількість води на землі незмінно з дня народження нашої планети. 
Цікавий факт, що вода у вашій склянці впала з небес ще тиждень тому, але побачила динозаврів і зародження живого на землі.

Кілька пізнавальних і цікавих фактів про воду:
Вода, безперечно, — основа всього життя. Всі живі істоти складаються з води: риби — на 75%, тварини — на 75%, картопля — на 76%, медузи — на 99%, помідори — на 96%, яблука — на 85%. Навіть людина, і та, складається з води: у новонародженого в тілі міститься 86%, у старої ж людини — не більше 50%.

Виявляється, що вода в трубопроводі може замерзнути навіть при +20 С, але з однією умовою: якщо в цій воді міститься багато метану. Молекули цього газу «розштовхують» воду, це в підсумку призводить до зниження тиску рідини і підвищенню температури замерзання.
Найчистіша вода виявлена ​​у Фінляндії. Всього в усьому дослідженні взяло участь 122 держави. При всьому цьому, понад мільярд людей не мають зовсім доступу до безпечної і чистої води.

Випарена молекула води проведе в повітрі близько 10 днів, перш ніж впасти з неба у вигляді опадів і заново повторити цикл.
Ніколи не замислювалися, чому айсберги не тонуть? Адже айсберг — це твердий лід, який як камінь повинен піти на дно. Виявляється все просто: замерзша вода має менш щільну структуру, а також містить у собі бульбашки повітря, тому не тоне.

Гідрологічний цикл (кругообіг води) по всій планеті за один день виробляє більше енергії ніж все людство за всю свою історію. За 20 хвилин, одна гроза виливає на землю близько 125 мільйонів літрів води!
Уявіть собі, що кількість води, що випаровується протягом року з поверхні земної кулі рівно 577000 кілометрів кубічних.
Набагато більше питної води зберігається під землею в водоносних горизонтах, ніж на її поверхні. Загальні запаси води, яку можна використовувати для пиття всього 3% із загальної кількості водних ресурсів.
На нашій планеті близько 96% води припадає на океани, близько 1,5% світових запасів рідини складають грунтові води і стільки ж припадає на крижані шапки і льодовики Гренландії та Антарктиди. Велика частина всієї земної води — солона, частка прісної рідини становить не більше 2,5%, при цьому більшість прісної води, а це близько 99%, міститься в грунтових водах і льодовиках.
Гаряча вода, поміщена в холодильник, замерзає швидше холодної. Вченим так і не вдалося до кінця розгадати цю загадку. Є думка, що кип’ячена вода містить меншу кількість солей, тому вони осідають при кип’ятінні, тому вона швидше перетворюється на лід. Цікавий факт: гарячою водою ефективніше гасить пожежу, ніж холодною.

Ми всі з шкільної лави пам’ятаємо, що води буває в 3х станах: рідкому, газоподібному і твердому. Але, виявляється, що вчені поділяють тільки в замерзлому вигляді 14 станів, а в рідкому вигляді — близько 5.Морська вода — дуже поживна речовина: в 1 кубічному сантиметрі поміщається близько 1,5 г білка. Учені так само підрахували, що в Атлантичному океані міститься близько 20 тис. врожаїв, які збирають люди за рік на всій суші.
Вода, виявляється, не тільки приносить життя, але і забирає його. Доведено, що більше 80% хвороб передаються саме через водні ресурси. Щороку на планеті вмирає 25 мільйонів людей від подібних хвороб.
Солона вода має дещо інші межі температур для зміни свого стану: замерзає вона при -1,8 градусів за Цельсієм, а починає танути при значенні на термометрі вище 2,3 градуса.
Тільки один вид тварин здатний бігати по воді. Це ящірки, які належить до роду гадюк. Вони здатні пересуватися по водній гладі за рахунок дуже частих ударів задніх лапок.
Якби льодовики нашої планети раптово розтанули, то близько 1/8 всієї суші затопило б водою, а рівень у світовому океані піднявся б на 65 метрів!
Виявляється, що вода може горіти. В Азербайджані є місце, де вода містить велику кількість метану. Якщо піднести до неї сірник, вона загориться в ту ж секунду.

Ще в Стародавній Русі вважали, що пожежа, що походить від блискавки, є священним вогнем, і гасили її зовсім не водою, а … молоком!
Цікавий факт! Лід існує не тільки на нашій планеті. Є підтверджені дані про присутність льоду на інших планетах Сонячної системи і в ядрах всіх комет. Так само, льодом покрита вся Європа — один із супутників планети Юпітер.

Цікаві факти, як люди витрачають воду:

Середня людина в Сполучених Штатах, використовує десь від 80-100 літрів води в день. Промивка туалету насправді займає найбільшу кількість цієї води. Сім’я з трьох осіб користувалася краном 74 рази на добу. Близько 74% домашнього використання води у ванній кімнаті, близько 21% припадає на прання, а також близько 5% припадає на кухню.
Для порівняння в середньовічні часи людина використовувала всього 5 літрів води на добу.

Столиці Кенії — Найробі — вода коштує в 10 разів дорожче, ніж у місті Нью-Йорку.
Людина починає відчувати спрагу, коли втрачає 1% рідини організму, а під час інтенсивних тренувань організм скидає вагу за рахунок втрати води, але ніяк не втрати жиру.

Вода необхідна людині при боротьбі із зайвими кілограмами. Під час дієти необхідно випивати не менше 2х літрів води для того, щоб полегшити викид шкідливих шлаків. А стакан, випитий до прийому їжі, притупляє відчуття голоду і наповнює шлунок, що сприяє зменшенню апетиту як мінімум удвічі.

 

 





 

Тарифи та послуги
Опитування
Чи використовуєте Ви лічильники води для обліку свого водоспоживання?
Так, маю значну економію
Ні, але планую встановити лічильники найближчим часом
Ні, мене влаштовує розрахунок за нормою
Посилання на сайти