Комунальне підприємство "Ковельводоканал" Ковельської міської ради
Про нас
Сторінка споживача
Нормативна базаАбонентська плата

  
 
 Шановні споживачі КП «Ковельводоканал»!

06.04.2022 року КП «Ковельводоканал» оприлюднив  на офіційному сайті Публічний індивідуальний договір приєднання про надання послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення на
основі типового договору, з врахуванням нарахування плати за абонентське обслуговування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 № 690 (в редакції постанови КМУ від 02.02.2022 №85) «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення». 

Розмір плати за абонентське обслуговування затверджується внутрішнім наказом по підприємству.

Відповідно до наказу КП«Ковельводоканал» від 21.12.2023 № 211 розмір плати за абонентське обслуговування у розрахунку на 1 абонента/місяць з 01.01.2024 року становить:

- 10,80 грн (з ПДВ) для споживачів за договорами про надання послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення
- 16,50 грн (з ПДВ) для споживачів за договорами про надання послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення за наявності встановлених засобів комерційного обліку.

Звертаємо увагу, що на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» до тарифів на послуги з
централізованого водопостачання та водовідведення не включаються витрати, які включаються до складу плати за абонентське обслуговування.

Враховуючи ваші численні звернення, КП «Ковельводоканал» надає відповіді на найпоширеніші питання щодо плати за абонентське обслуговування.

ЯКИМИ ЗАКОНОДАВЧИМИ АКТАМИ ПЕРЕДБАЧЕНА ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ?

 Закон України від 09.11.2017 №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги».
 Постанова КМУ від 05.07.2019 № 690, якою затверджені «Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» та Типові договори про надання послуг.
 Постанова КМУ від 21.08.2019 № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньо будинкових систем про надання комунальних послуг».
 Постанова КМУ 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного
підходу до формування тарифів на комунальні послуги».

 ЩО ТАКЕ ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ?

Відповідно до п.11 ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» плата за абонентське обслуговування - це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговування абонентів (крім обслуговування
та поточного ремонту внутрішньо будинкових систем водопостачання та водовідведення). 

ЯКИЙ МЕХАНІЗМ НАРАХУВАННЯ І СПЛАТИ АБОНЕНТСЬКОЇ ПЛАТИ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ КП «КОВЕЛЬВОДОКАНАЛ» І ЧИ Є
ОБМЕЖЕННЯ?

Абонентська плата нараховується у фіксованому розмірі незалежно від того користувалися послугою чи ні. А також нараховується на один особовий рахунок незалежно, від кількості мешканців та об’єму споживання, і сплачується щомісячно – про це вказано у розрахунковій квитанції. Плата за водопостачання, водовідведення та абонплата заходить на один особовий рахунок, і тоді водоканал вже самостійно розподіляє ці послуги згідно умов індивідуального договору. Кошти споживачами сплачуються на банківський рахунок разом з послугами централізованого водопостачання та водовідведення.

Розрахунковим періодом для оплати є календарний місяць. Термін
оплати аналогічний послугам з централізованого водопостачання та
водовідведення – до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим.

На абонентську плату надаються державна субсидія та пільги
відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення
державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального
обслуговування» №409 від 06.08.2014р. КП “Ковельводоканал” інформує
Пенсійний фонд щодо розміру абонплати.

Наслідки несплати плати за абонентське обслуговування:
- обмеження/припинення надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення;
- відмова у призначені субсидії;
- зміна порядку нарахування пільг з оплати комунальних послуг;
- нарахування пені;
- стягнення заборгованості у судовому порядку.

ЩО ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ДО ПЛАТИ ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ КП «КОВЕЛЬВОДОКАНАЛ»?

- абонентський супровід (здійснення обліку обсягу спожитих послуг, нарахування плати за спожиті послуги, переоформлення особових рахунків, реєстрація приладів обліку у споживачів, обробка отриманої інформації про
показники лічильників, програмне забезпечення для ведення обліку нарахувань);
- друк та доставку квитанцій;
- оплату послуг банків та інших установ з приймання та перерахування коштів споживачів (у разі укладання договору з банком);
- звірку даних, виготовлення довідок;
- інформування Пенсійного фонду.

При цьому звертаємо увагу, що витрати на проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги (квартирні лічильники води) не включаються до складу плати за абонентське обслуговування.

Відповідно до вимог ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 №1314-VII, періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання води у квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюється за рахунок власників таких вузлів обліку (споживачів комунальних послуг).

 КИМ ЗАТВЕРДЖУЄТЬСЯ ТА РЕГУЛЮЄТЬСЯ РОЗМІР ПЛАТИ ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ?

Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, тому Постановою КМУ від 21.08.2019№ 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами» держава регулює її граничний рівень, який розраховується за формулою:

РПгрн = Пмін * СДсер * Кд * Кжкп * К, де

РПгрн — граничний розмір плати за абонентське обслуговування, гривень на місяць на одного абонента;
Пмін — законодавчо встановлений на відповідну дату розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць,  (2920,00) гривень;
СДсер — середній кількісний склад домогосподарства, що становить 2,58 особи;
Кд — коефіцієнт дохідності домогосподарства для розрахунку плати за абонентське обслуговування, що становить два прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць;(2)
Кжкп — коефіцієнт середнього по Україні розміру витрат домогосподарств на оплату житлово-комунальних послуг, що становить 0,15;
К — коефіцієнт відшкодування домогосподарством витрат, здійснених виконавцем комунальних послуг під час їх надання у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами та віднесених до плати за абонентське обслуговування, що становить 0,019 — для виконавців послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення.

Таким чином, у 2024 році граничний розмір абонентської плати складає:
 за послугу з централізованого водопостачання - 42,94 грн з ПДВ
 за послугу з централізованого водовідведення - 42,94 грн з ПДВ
 разом - 85,88 грн з ПДВ.

Відповідно до законодавства України розмір плати за абонентське обслуговування затверджується внутрішнім наказом по підприємству та визначається виконавцем комунальних послуг за їх фактичними витратами у розрахунку на 1 абонента в місяць.

Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, тому може не затверджуватися органом місцевого самоврядування.

Додатково інформуємо, що актуальну інформацію щодо послуг, які надає підприємство, та їх вартості можна отримати на цьому сайті.

Адміністрація КП «Ковельводоканал»
13-06-2024
Тарифи та послуги
Опитування
Чи використовуєте Ви лічильники води для обліку свого водоспоживання?
Так, маю значну економію
Ні, але планую встановити лічильники найближчим часом
Ні, мене влаштовує розрахунок за нормою


Посилання на сайти